Czy kredyty bankowe muszą być zawsze drogie?

31 marca
13:48 2014

Zarabiając nawet bardzo dużo, często decydujemy się zaciągać kredyt bankowy. Mówimy tutaj oczywiście o realia naszego kraju, gdzie dla większości społeczeństwa pułap w wysokości około 10tyś złotych netto jest całkowicie nie osiągalny. Jednak dlaczego nasze społeczeństwo stale się zadłuża?

Ponieważ nie każdy chce czekać długie lata na otrzymanie konkretnego dobra, które może kupić tu i teraz a następnie spłacać je w dogodnych ratach. Perspektywa zapłacenia nawet dwu krotność ceny za dany towar bądź usługę nikogo w chwili obecnej nie przeraża. Kredyty bankowe zostały na tyle spopularyzowane na świecie, że prawie 70% polskiego społeczeństwa aktywnego zawodowo ma współprace z instytucjami finansowymi komercyjnymi, które owe usługi świadczą. Jednak czy kredyty bankowe muszą być zawsze drogie? Otóż nie. Istnieje możliwość zaciągnięcia finansowania również i na bardzo preferencyjnych warunkach, gdzie w przypadku poszczególnych instytucji nadpłacimy zaledwie kilkanaście procent nawet przez pryzmat kilku lat spłaty. Co to są za oferty? Do dyspozycji posiadamy różne kredyty preferencyjne, które są udzielane na mocy odpowiednich umów zawartych między sklepem, w którym zakupujemy towar a instytucją finansową, która postanowi udzielić nam kredytu na konkretny towar. Dzięki temu jesteśmy w stanie nadpłacić zaledwie kilka procent a już w chwili obecnej możemy się cieszyć aktualnym dobrem bądź usługą. Jednak czy tylko kredyty bankowe to atrakcyjne źródła finansowania? Oczywiście, że nie. Jednym z ciekawszych rozwiązań są bez wątpienia kredyty nakładane bezpośrednio na swój sprzęt czy na swoje usługi przez dane instytucje.

Często jesteśmy w stanie widzieć różnego rodzaju reklamy, które mówią o kredycie z rzeczywistą roczną stopą procentową. Jednak pamiętajmy, że kredytowanie wykonywane jest przez sklep, a nie bank – stąd taka różnica w cenie.